Acoustic Research AR-E100 (ARE100) Słuchawki dokanałowe z berylowym przetwornikiem przewodowe z modułem Bluetooth aptX EX DEMO


Sugerowana cena detaliczna:599.00 zł
brak w magazynie

Uwaga!

Cena dotyczy produktu powystawowego. Słuchawki są w pełni sprawne i nie posiadają śladów użytkowania. Numer seryjny: ARE100 E CAW 00

Acoustic Research AR-E100

AR-E100 to jedne z pierwszych monitorów IEM od Acoustic Research, które są propozycją kierowaną do audiofili i wielbicieli najwyższej jakości dźwięku, co potwierdza zarówno brzmienie, parametry, jak i design. 

Słuchawki dokanałowe Acoustic Research nie pozostają w tyle za bardzo udanym modelem nausznym AR-H1. Do ich budowy wykorzystano najwyższej jakości komponenty, które mają zapewnić audiofilską jakość dźwięku. Własnie dlatego AE-E100 wykorzystuje 10mm przetwornik dynamiczny z membraną wykonaną z berylu - materiału uznawanego za akustycznie doskonały, co potwierdza stosowanie go przez liderów branży audio w ich topowych konstrukcjach.

Beryl pozwala podnieść granicę częstotliwości przy której membrana wpada w niepożądany rezonans, który przekłada się na zniekształcenia przenoszonego dźwięku w słyszalnej dla ludzkiego ucha części pasma. 

Acoustic Research AR-E100

Brzmienie słuchawek Acoustic Research charakteryzuje się dużym wyrównaniem, liniowością i konturowością. AR-E10 oraz AR-E100 przypadną do gustu osobom lubującym się w szczególności w lekkim brzmieniu z dobrze kontrolowanym basem, którzy poszukują raczej równej ekspozycji całej szerokości pasma, niż podkreślania jego wybranych części. Scena prezentowana przez modele AR-E poprawnie osadza poszczególne źródła w przestrzeni, a w połączeniu ze stereofonią tworzy spójny muzyczny obraz odgrywanej muzyki. Brzmienie jest przejrzyste i klarowne, dzięki czemu umożliwia obserwację niuansów muzycznych i śledzenie ścieżek odgrywanych przez poszczególne instrumenty.

Słuchawki idealnie zgrywają się z wysokiej klasy odtwarzaczami hi-fi, takimi jak Acoustic Research M2, M20 czy M200.

acoustic research ar-e100

Szeroki wybór akcesoriów dołączonych do zestawu sprawia, że AR-E100 są niezwykle uniwersalnymi słuchawkami. Podczas stacjonarnego odsłuchu możemy podłączyć je do odtwarzacza, przetwornika DAC z wyjściem słuchawkowym czy wzmacniacza za pomocą przewodu z 2-pinowym wtykiem 3,5mm. 

Kabel jest wzmacniany włóknami para-aramidowymi. Aramidy należą do grupy polimerów, które dzięki specyficznym wiązaniom chemicznym i zachowywaniu sztywnych łańcuchów układających się w uporządkowaną mikrostrukturę cechują się znacznie wyższą odpornością na rozciąganie niż inne znane poliamidy. Dzięki temu kable są niezwykle wytrzymałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne.

W razie potrzeby kabel można wymienić na adapter Bluetooth, który dzięki obecności aptX pozwala zachować wysoką jakość dźwięku bez opóźnień. Dodatkowo został on wyposażony w trójprzyciskowy pilot ułatwiający kontrolę nad odtwarzaną muzyką i umożliwiający wykonywanie połączeń telefonicznych.

acoustic research ar-e100

Bezpieczeństwo w trakcie podróży czy przechowywania zapewnia sztywne etui zapinane na zamek. Słuchawki można komfortowo dopasować do budowy ucha i preferencji brzmieniowych dzięki dołączonym do zestawu gumkom dokanałowym oraz piankom. 

AR-E100 charakteryzują się niezwykłą wygodą użytkowania dzięki lekkości i wyprofilowaniu, które zapewnia nawet wielogodzinny odsłuch bez uczucia zmęczenia.

Acoustioc Research AR-E100

Najważniejsze cechy:

  • 10mm przetwornik dynamiczny z membraną berylową
  • wymienne kable
  • dołączony 1,2m kabel z trójpolowym wtykiem jack 3,5mm
  • dołączony moduł Bluetooth z aptX
  • kable wzmocnione włóknami para-aramidowymi wzmacniającymi wytrzymałość przewodu
  • silikonowe gumki oraz pianki dokanałowe w zestawie pozwalają dopasować słuchawki do anatomii ucha i preferencji brzmieniowych
  • pasmo przenoszenia od 20Hz do 40.000Hz
Konstrukcja
Konstrukcja 1-drożna
Przetworniki
Dynamiczne
Konstrukcja obudowy
Zamknięte
Impedancja
32 Ohm
Pasmo przenoszenia
20 - 40.000Hz
Bluetooth
Opcjonalnie
Jakość kabla
kabel wzmacniany włóknami para-aramidowymi
Długość przewodu
1.2m
Asymetryczny kabel
NIE
Typ wtyku
3.5mm mini jack
Typ wtyku
Kątowy
Regulacja głośności
Opcjonalnie
Mikrofon
Opcjonalnie
Etui ochronne
TAK
Typ słuchawek
Dokanałowe
Redukcja szumów
NIE
Rozmiar przetwornika
10mm
Obsługa smartfona
Windows
aptX
TAK
INNE
Adapter Bluetooth z pilotem i mikrofonem
:
W zestawie gumki i pianki dokanałowe
:
kable wzmocnione włóknami para-aramidowymi wzmacniającymi wytrzymałość przewodu
:
przetwornik z membraną z berylu
Gwarancja
24 miesiąceGaleria